ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12994329
*
nr 1299 4329
Spegel
75x61 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 20:08:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/12 01:31:11
1
100 kr
26/12 23:10:09
2
150 kr
2/1 21:22:46
3
300 kr
3/1 20:44:43
4
400 kr
4/1 15:37:40
5
400 kr
4/1 15:37:40
4
400 kr (Budbetjänt)
5/1 22:16:14
6
450 kr
6/1 17:55:05
5
700 kr
6/1 19:59:42
7
Vinnande bud
6/1 20:03:39
5
900 kr
6/1 20:03:39
7
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:48
-
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:10
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1299 4329
Spegel
75x61 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/12 01:31:11 | 1 | 100 kr |
26/12 23:10:09 | 2 | 150 kr |
2/1 21:22:46 | 3 | 300 kr |
3/1 20:44:43 | 4 | 400 kr |
4/1 15:37:40 | 5 | 400 kr |
4/1 15:37:40 | 4 | 400 kr (Budbetjänt) |
5/1 22:16:14 | 6 | 450 kr |
6/1 17:55:05 | 5 | 700 kr |
6/1 19:59:42 | 7 | Vinnande bud |
6/1 20:03:39 | 5 | 900 kr |
6/1 20:03:39 | 7 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:48 -
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:10